kampanyalar icon Kampanyalar
Peşin Fiyatına (Vade Farksız) 6 Taksit İmkanı!

Mutfak Halısı Nasıl Seçilir?

Tarih: 08.03.2023 15:11
Mutfak Halısı Nasıl Seçilir?
Mutfak Halısı Seçiminde önemli sayılan bazı püf noktalarını Evimod farkıyla sizin için derledik.

Nasıl Bir Mutfak Halısı Almalıyım?

Mutfaklarımız en çok vakit geçirdiğimiz alanların başında geliyor. Bu yüzden de mutfak dekorasyonunda ve ev alışverişinde ne önemli kriter pratik ve önemli eşyalar oluyor. Bu noktada mutfak için en önemli şeylerden biri de Mutfak Halısı Seçimi. Bunun yaparken de halı konusunda titiz davranmak ve halı seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmelisiniz. Bu yüzden mutfak halısının önemi hem dekorasyon hem de işlevsel olarak çok önemlidir. Mutfak halısı seçiminde en önemli özelliklerden bazıları kolay temizlenme, pratik ve işlevsel olması, ekstra bir avantaj olarak makinede yıkanabilir olması, çok hareketli bir alanın zeminini kapladığı için kaymaz yapıda olması gibi özelliklerdir.  Bu özellikler doğrultusunda bir mutfak halısı almak uzun vadede sizleri çok mutlu edecektir.  
 

Mutfak Halısı Koridor Halısıyla Aynı mı Olmalı?

Mutfak Halısı seçiminde nelerin önemli olup olmadığından bahsettik. Tabi bazıları bu konuda koridor halısı ile de bu halıları karıştırmakta. Koridor halıları mutfak halıları kadar çabuk kirlenmediğinden aynı türde olmak zorunda değildir. Bu yüzden de mutfak halısı alırken öncelik kolay temizlenebiliyor olması ve leke tutmuyor olmasıdır. Fakat bu kriterleri koridor halısından beklemek gerekmez. Bunun yerine koridor halılarında kaymayan halılar tercih edilebilir. 
 

Beyaz Mutfağa Hangi Renk Halı Gider?

Evlerimizde en çok kullandığımız renklerden biri de beyaz. Genelde artık mutfaklarda beyaz olmakta. Bu nedenle Beyaz Mutfağa Halı Seçimi önemli olmaktadır. Böyle bir mutfağa sahipseniz mutfakla renk katacak renklere yönelmelisiniz. Krem, siyah, gri gibi renkler mutfağınızın daha elegant ve şık gözükmesine neden olacaktır. Aynı renklerden uzak durmanızı da burada eklemeliyiz. Çünkü mutfağınız diğer türlü oldukça nötr gözükecektir.
 

Siyah Beyaz Mutfağa Hangi Renk Halı Gider?

Son dönemde en popüler mutfaklardan biri de siyah mutfaklar. Böyle bir durumda tabi akla ilk olarak "Siyah Mutfağa Hangi Halı Rengi Olur?" sorusu gelmekte. Eğer sizlerin de siyah bir mutfağınız var ise bu noktada seçimleriniz daha soft renkler olmalı. Çünkü diğer türlü evinizi ve mutfağınızı çok karanlık yapabilir ve hoş bir görüntü yakalayamazsınız. Bu yüzden soft renkler olan krem, bej, beyaz gibi renkler tercih edebilirsiniz. 


Kahverengi Mutfağa Ne Renk Halı Gider?
Mutfaklarda her zaman çok keskin renkler seçilmeyebilir. Bunlardan biri de özellikle de son dönemde minimalizm akımı ile hayatımıza giren kahverengi mutfaklar oluyor. "Kahve Rengi Mutfaklara Hangi Renk Halı Gider?" sorusu cevabı ise oldukça açık. Bu noktada tercihiniz mutlaka nötr renkler olmalı. Krem, bej, beyaz renkler kahverengi mutfaklarda oldukça şık bir hava yaratıyor. Sizler de daha soft bir mutfak yaratmak isterseniz mutlaka kahverengi mutfaklara bir bakmanızı öneriyoruz. 
 

Mutfak Halısı Boyutu Nasıl Olmalı?

Mutfak halısı renklerinden sonra en önemli şeylerden biri de halı boyutu. Mutfağınıza sereceğiniz halının boyutu oldukça önemli çünkü aksi halde küçük kalabilir ya da çok büyük gelirse sıkıntı çıkartabilir. Bu yüzden mutfak halısı almadan önce mutlaka mutfağınızı ölçmeli ve ardından halı seçimi yapmalısınız. Bu konuda piyasada çok fazla halı firması vardır. Fakat güvenilir ve uygun fiyatlı halı firması sayısı oldukça azdır. Bu konuda firmamız sizlere en iyi seçenekleri sunar. Sizler de evimod.com adresine girerek farklı halı modellerini görebilirsiniz. Aynı zamanda Uygun Fiyatlı Mutfak Halısı Modelleri için Evimod adresini ziyaret etmeyi unutmayın.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...