kampanyalar icon Kampanyalar
Peşin Fiyatına (Vade Farksız) 6 Taksit İmkanı!

Çamaşır Makinesinde Halı Yıkanır mı?

Tarih: 09.01.2023 17:11
Çamaşır Makinesinde Halı Yıkanır mı?
Gelin, hep birlikte “çamaşır makinesinde halı yıkanır mı?” sorusunun cevaplarına göz atalım.

Makinede Halı Yıkama

Evimizin temizliğine her zaman önem veririz. Bunun içinde sık sık kirlenen ev eşyalarını yıkarız. Bu noktada evde en kirlenen şeylerden biri de halı olmakta. Büyük olması nedeni ile ya da kalın olması nedeni ile bizleri korkutsa da aslında son dönemde üretilen yıkanan halılar ile büyük bir sorun da çözüldü. Öyle ki son dönemde Makinede Halı Yıkama oldukça popüler oldu. Tabii bu noktada bilmeniz gereken şeylerden biri de Makinede Yıkanabilir Halı tercih etmek. Makinede yıkanan halılar diğer halılara göre daha ince yapıda olan ve çamaşır makinesinde yıkamaya uygun olarak üretilen çeşitlerdir. Bu nedenle de halıyı yıkamaya çalıştığınızda herhangi bir sorun ile karşılaşmıyorsunuz. Böylece halınızın kirlenmesi sizin için büyük bir sorun haline de gelmiyor. Peki, nedir bu halıların yıkanmasındaki püf noktaları? Gelin, beraberce bakalım.
 

Makinede Halı Yıkamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Makinede Yıkanan Halılar İçin Püf Noktaları konusunda oldukça önemli bilgiler var. Bunlar doğal olarak halının yapısı ile alakalı. Bu noktada bilmeniz gerekenler de bir o kadar önemli. Öyle ki makinede yıkanan halıların yıkama sıcaklığı, deterjan önerileri, çamaşır makinesinin özelliği/program özelliği gibi birçok dikkat edilmesi gereken şey var. Bu kriterlere göre makinede yıkanacak halı mutlaka 30 derecede yıkanmalıdır. Diğer yandan kullanacağınız deterjan mutlaka doğal yapıda olmalı ve herhangi bir kimyasal içermemelidir. Aksi halde halınızın dokusunda ve renginde değişmeler olabilir. Bu noktada diğer dikkat etmeniz gereken şey ise mutlaka kurutma ve sıkma işlemi yapmanız. Halınız diğer türlü ıslak halde iken küflenebilir ya da halınızda koku problemi olabilir.
 

Jel Taban Halı Makinede Yıkanır mı?

Son dönemde en popüler olan halı türlerinden biri de jel tabanlı halılar. Tabi bu kadar popüler olması ile evlerde de oldukça fazla kullanılıyor. Peki, "halılar kirlendiğinde nasıl bir yol izlemek gerekiyor?" ya da "Kaymaz Taban Halı Makinede Nasıl Yıkanır?" gibi soruların cevabı ne olmalı? Bu noktada bilmeniz gereken birçok püf noktası var. Aynı diğer halılar gibi kaymaz tabanlı halılarda 30 derecede yıkanmalı. Fakat bu halılar asla sıkma işlemine girmemeli. Diğer önemli bir nokta ise deterjan kullanmamanız gerektiği. Halıyı yıkadıktan sonra da jel kısmını direkt güneş ışığına maruz bırakmaya dikkat etmelisiniz.
 

Halı Makinede Hangi Programda Yıkanır?

Halıları makinede yıkama son dönemde çok popülerleşti. Bununla birlikte de merak edilen birçok konu oldu. Tabii çamaşır makinesinin modelleri ve kapasiteleri de bu konuda söz sahibi. Hatta bazı Makinelerde Halı Programları bile fonksiyonlara dahil oldu. Fakat bu konuda bilmeniz gereken şey halı programı yok ise mutlaka halılarınızı 30 derecede yıkamanız ve deterjan konusunda dikkatli olmanızdır. Bu sayede halılarınızı kısa sürede tertemiz edebilirsiniz. 
 

Makinede Yıkanabilir Halı Çeşitleri Evimod’da!

Ev eşyalarının pratik kullanımlı ve konforlu olması ayrıca kısa sürede temizlenmesi gibi durumlar oldukça önemli. Özellikle de temizliğe zaman ayıramayan insanlar için bu durum daha da önemli. Bu yüzden son dönemde en popüler olan eşyalardan biri de makinede yıkanabilir halılar. Sizler de evinizde kısa sürede temizlenen pratik eşyalara ihtiyaç duyuyorsanız bu tür halılar sizin için ideal. Piyasada çok fazla bu tür halı modeli var. Fakat hem kaliteli hem de uygun fiyatlı yıkanabilir halılar için adresiniz Evimod olmalı. Evimod birçok renk ve boyut seçenekleri ile sizlere oldukça fazla yıkanabilir halı seçenekleri sunar. Bu sayede sizler de hayalinizdeki halıyı evinize alabilirsiniz. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...