kampanyalar icon Kampanyalar
Peşin Fiyatına (Vade Farksız) 6 Taksit İmkanı!

Koltuk Takımına Göre Halı Seçimi

Tarih: 23.12.2022 11:59
Koltuk Takımına Göre Halı Seçimi
Koltuk takımına göre halı seçmenin ne kadar önemli bir detay olduğu biliyor musunuz?

Koltuk ve Halı Uyumu Nasıl Olmalı?

Halı ve Koltuk Uyumu ev dekorasyonunda aslında ilk bakılması gereken yerlerden biri. Öyle ki halı alışverişinde koltuk takımının tasarımına bakılırken bu durumun tam tersi de geçerli olmaktadır. Bu yüzden evinizin daha uyumlu gözükmesi ve daha tarz gözükmesi için mutlaka bu iki ev ürünün uyumlu olması gerekmekte. Buna örnek olarak tarzlardan yardım alabilirsiniz. Örneğin klasik bir koltuk takımı almak istiyorsanız halınızın da klasik detaylı olması çok önemlidir. Diğer yandan bej, krem, gri gibi tek renkler de klasik renklere girer. Eğer ki koltuk takımınız avangard bir tarzda ise dengeyi kurmak adına halınızın daha sakin ve desensiz olmasına özen göstermelisiniz. 
 

Koltuğa Göre Halı Nasıl Seçilir?

Koltuğa Göre Halı Seçimi oldukça kritik bir durumdur. Çünkü uyumsuz eşyalar evde oldukça karmaşık bir görüntüye neden olacaktır. Evinizde böyle bir karmaşa yaşanmaması için tarzlarda uyumu yakalamak şarttır. Koltuk modeline göre halı seçiminde dikkat edilecek birkaç püf nokta vardır. Tabii ki de bu püf noktaların en önemlisi stil ve renklerin uyumudur. Bu noktada ilk yapılması gereken dekorasyon stillerini bilmek ve buna göre hareket etmektir. Örneğin spor bir koltuk takımı isterseniz ve buna göre bir ev dekorasyonu yapacaksanız mutlaka modern ve daha spor görünümlere sahip makine halılarını, baskılı seçenekleri ve kışlık bir çözüm olan shaggy halıları tercih edebilirsiniz. Bu halı türleri evinizdeki spor görünümünü bozmaz ve rahat bir hissiyat yaratır. Diğer yandan Bambu Halılar da yine köşe koltuklarla ya da rahat oturumlu yumuşak koltuklarla oldukça uyumludur.
 

Renk Uyumuna Dikkat!

Koltuk ve halılarda Renk Uyumu stil kadar önemli bir durumdur. Çünkü bu uyum evin genelinde hissedilir. Halının dokusu ve rengi evinizin tarzını da belirleyen konular olduğu için renk uyumuna dikkat edilmelidir. Renk uyumunda bilinmesi gereken ilk şeylerden biri de “koyu ya da açık renkli koltuklarla kullanılan halıların her zaman aynı olmaması gerektiğidir. Çünkü bu tekdüze renk anlayışına yeni bir stil katmanız daha iyi olacaktır. Örneğin, lacivert, gri, bordo, yeşil, siyah, bej renkli koltuk takımlarını nötr tonlarla, çiçekli halılarla, minimal desenli halılarla ya da desenli alternatiflerle ahenkli dekorasyonlar oluşturabilrsiniz. Bu noktada oldukça güzel bir stil elde edebilirsiniz. Ancak bu durum tabi ki de evin tarzı ile de alakalıdır. Eğer ki daha minimal ve sakin bir ev isterseniz elbette gri, bej, krem gibi aynı tonları kullanarak şık ambiyanslı bir ev yaratabilirsiniz. Halı seçiminde diğer bir önemli nokta da mevsimine uygun halıların kullanılması olabilir. Sonbahar enerjisini evinizde halı renkleriyle yansıtabilir yazın gelmesi ile birlikte desenli halılar kullanarak evinizi yazın ruhuna uyarlayabilirsiniz. 

Dekorasyon Tarzının Halı Seçimindeki Etkisi

Dekorasyon Tarzının Halı Seçiminde Etkisi oldukça önemli. Çünkü bu sayede içinize sinen bir ev dekorasyonu inşa edebilirsiniz. Örneğin evinizde avangart bir koltuk takımı var ise bu noktada buna göre bir halı seçimi tercih etmelisiniz. Diğer yandan klasik bir koltuk takımınız var ise desenli fakat çok baskın olmayan halıları tercih etmek oldukça önemli olacaktır. Evinizin çok daha uyumlu olmasını isterseniz mutlaka berjer seçimine de önem vermelisiniz. Bu konuda yardımcınız Evimod olmakta. Evimod Halı evinizin stiline uygun halılara sahiptir. Sizler de evinizin daha uyumlu olmasını, tarz gözükmesini isterseniz bu noktada Evimod.com.tr adresini ziyaret edebilir. Evinize en uygun halıyı kolayca seçebilirsiniz. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...