kampanyalar icon Kampanyalar
Peşin Fiyatına (Vade Farksız) 6 Taksit İmkanı!

Jüt Halı Nasıl Temizlenir?

Tarih: 22.03.2023 14:24
Jüt Halı Nasıl Temizlenir?
Son zamanların ideal bir dekor aracı olan Jüt Halı Modellerine ve onların bakım önerilerine beraber göz atıyoruz.

Jüt Halı Nedir?

Son dönemde her yerde gördüğümüz ürünlerden biri de jüt halılar. Jüt Halılar, renkleri ve dokusu ile birlikte çoğu evin dekorasyonuna uyduğu için çok tercih edilen bir halı türü oldu. Tabi bu durum sadece görsel olarak da değil, yapımı ve doğal oluşu ile de çok fazla tercih ediliyor. Özellikle de minimal ya da İskandinav tarz bir ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız mutlaka evinize bir jüt halı almalısınız. Çünkü hem renk hem de dokusu bu evlerin dekorasyonuna çok uyuyor. 
 

Jüt Halı Kullanışlı mı?

Jüt halının bu kadar sevilmesinin ardından akla ilk gelen soru “Jüt Halı Kullanışlı mı?” sorusu oluyor. Jüt halı oldukça sevilen bir halı. Fakat kullanımı konusunda bilmeniz gereken birçok detay var. Öncelikle halının yapısı görüldüğü üzere dokuya sahip ve bu da çocuk ve evcil hayvanlar için biraz sorun olabilir. Özellikle de evcil bir hayvana sahipseniz halınız kısa sürede parçalanabilir. Bu yüzden de genelde böyle evler için çok önerilmez. Yine aynı şekilde jüt halılar leke konusunda da çok inatçı olduklarından dolayı da kalabalık aileler için çok tercih edilebilecek bir halı türü değildir. Bunlarla beraber jüt halıların evdeki dekorasyonu bir anda değiştirdiği için çok fazla sevildiğiniz biliyoruz. Çünkü bu halılar sayesinde mobilya ya da diğer eşyaların seçimi de çok iyi oluyor. Bu yüzden de jüt halı oldukça fazla tercih ediliyor. 
 

Jüt Halı Yıkanır mı?

Jüt halıların bu kadar popüler olmasından sonra en merak edilen şeylerden biri de jüt halı yıkanır mı sorusu akıllara gelmektedir. Buna göre tabi ki de Jüt Halılar yıkanır fakat bu konuda makineye atma gibi bir durumunuz yok. Bu yüzden de jüt halınız pislendiğinde mutlaka profesyonel bir yardım almanız gerekmekte. Eğer ki halınız temizse ve sadece leke varsa da sizin çok fazla müdahale etmemeniz gerekmekte. Çünkü bu halılar lekeler konusunda da çok inatçı. Bu yüzden yine bir halı yıkama firmasına gitmeniz gerekmekte. Aksi halde halınızdaki lekeyi daha kötü bir duruma sokabilirsiniz. 
 

Jüt Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Jüt Halı Bakımı için öncelikle çok fazla evde müdahale yapmamanız gerekmekte. Çünkü bu halılar dokuları gereği oldukça hassas olabiliyorlar. Bu da halıdaki lekelerin daha çabuk yayılmasına ve lekenin geçmemesine neden olabilir. Bu yüzden de jüt halınız kirlendiği zaman mutlaka bir profesyonelden yardım almalısınız. Aksi halde oldukça büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. 
 

Jüt Halı ve Hasır Kilim Fiyatları Ne Kadar?

Jüt halılar son dönemde çok popüler olduğu için bu konuda en merak edilen şeylerden biri de fiyatları. Jüt Halı Fiyatları çok fazla yüksek olmayan halı türlerinden biri. Fakat bu fiyat her geçen gün daha da artarak devam etmekte. Bu yüzden eğer jüt halı alma gibi bir isteğiniz var ise mutlaka çok uzun beklemeden almanız gerekmekte. Diğer yandan jüt yerine hasır kilimlerde çok moda bu konuda en fazla seçeneği göreceğiniz yerlerden biri de Evimod olmakta. Sizler de evimod.com adresine girerek istediğiniz tarzdaki halıları görebilirsiniz. Evimod sizlere oldukça fazla seçenek sunar. Bu yüzden de tam olarak istediğiniz model ve halı türüne Evimod ile ulaşabilirsiniz. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı alternatifler arasından hayalinizdeki halıyı bulmak Evimod ile oldukça kolay. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...