kampanyalar icon Kampanyalar
Peşin Fiyatına (Vade Farksız) 6 Taksit İmkanı!

İskandinav Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Tarih: 18.11.2022 14:14
İskandinav Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Evlerde son dönemde popüler olan İskandinav stiline daha yakından bakmak ister misiniz?

İskandinav Tarzı Dekorasyon Nedir?

İskandinav tarz son dönemde oldukça popüler olan ve çoğu kişinin de evini bu şekilde dizayn etmek isteyeceği bir konsepttir. Çünkü İskandinav tarzda en önemli şey huzuru ve dinginliği dengelemektir. Kişiler de çokça vakit geçirdiği evlerinde bu tarzı görmek ister. İskandinav Tarzı Dekorasyon için en önemli şeylerden biri renk uyumu ve eşyaların seçimidir. Daha çok yalın tarzı benimseyen bu tarzda en çok kullanılan renkler bej, beyaz ve nötr tonlardır. Renklerle birlikte ahşap uyumu da oldukça çok tercih edilir. Renkler konusunda yapılacak en farklı şey ise yeşil bitkilere yer vermektir. Çünkü İskandinav tarzda renklerin çok fazla olması önemli değildir. Asıl amaç az ürün ile huzurlu bir ortam yaratmaktır. Yine aynı şekilde seçilen ev eşyalarında da bu sadeliği görmekteyiz. Özellikle halı ve mobilyalar gibi temel ürünlerde sadelik çok önemlidir. Pastel renkler, avangart ögeler ve altın varaklı detaylar bu stilde çok fazla yer almaz. Sizler de evinizde bu tarzı benimsemek isterseniz özellikle renklere ve uyuma çok dikkat etmelisiniz.  
 

İskandinav Tarzı Mobilyalar

İskandinav tarz konusunda yapılması gerekenler oldukça basit gibi gözükebilir. Ama durum böyle değildir. İskandinav tarz sadelik ile bağdaşır fakat bu stilde eşya bulma konusu bazı durumlarda oldukça zor ve maliyetli olabilir. Bu yüzden de seçimlerinizde dikkatli olmalısınız. Alacağınız eşyaları öncelikle iyi araştırmalısınız. İskandinav sitilinde diğer önemli şeylerden biri de kalabalık bir ortam olmaması ve bu ortamın da sıcak ve huzurlu hissettirmesidir. Bunun içinde kişiler genellikle loş sarı ışık, yeşil bitkiler, birkaç aksesuar ve bej rengi mobilyalar ile bu ortamı yaratırlar. İskandinav Tarz Mobilya konusu burada en zorlanılan şeylerden biridir. Çünkü bu tarzda koltuk en önemli kahramandır. Bu yüzden seçim yaparken mobilyaların kumaşına, rengine ve tarzına çok önem vermelisiniz. Bej renkli koltuklar bu konuda yapılacak en iyi seçimdir. Koltukları tamamlayan halılar ile evinizde oldukça şık ve modern bir hava yaratabilirsiniz.
 

İskandinav Halı Modelleri

İskandinav Halı Modelleri oldukça fazla merak edilen konudur. Çünkü bu konuda belirli sınırlar vardır. Aslında bunlar sınır değil daha çok ortama uygun olması konusu ile ilgilidir. İskandinav tarzda en önemli şeylerden biri de açık renkli ya da jüt halılardır. Bu konuda bir seçim yapabilirsiniz. Eğer ki evinizde doğal tonlara sahip olmak istiyorsanız jüt halı tercih edebilirsiniz. Ama daha şık bir görüntü elde etmek isterseniz bu noktada seçeceğiniz jüt halı açık renkli olmalıdır. İskandinav halı modellerinin en popüleri olan jüt halılar diğer halılardan oldukça farklıdır. Bu farklılık hem yapı hem de tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle Jüt Halılar oldukça dokulu olmaları ile farklılıklarını gösterirler. Aynı zamanda biraz da zor bir halıdır. Çünkü temizlik konusunda inatçı bir türdür. Bu tarz halıları yapısına uygun temizleyicilerle temizleyebilirsiniz.
 

İskandinav Stili Halılar İçin: Evimod.com.tr

İskandinav halı modellerini bulmak oldukça zor gözükebilir fakat bu konuda en büyük yardımcınız evimod.com.tr olmaktadır. Evimod, oldukça farklı tarzları sizlere sunar ve en iyi fiyatlı halıları sizlerle buluşturur. Siz de İskandinav stile göz kırpan halıları evinize alabilir istediğiniz dekorasyonu evinizde oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken evimod.com.tr adresine girmek ve evinize en uyan halıyı sepetinize eklemektir. Gerisini Evimod sizin için çözüme kavuşturur.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...