kampanyalar icon Kampanyalar
Peşin Fiyatına (Vade Farksız) 6 Taksit İmkanı!

Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarih: 07.11.2022 10:21
Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gelin, hep birlikte halı seçerken nelere dikkat etmeliyiz, detaylara bir göz atalım.

Halı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Halılar evimizi daha toplu ve temiz gösteren ev eşyalarından biri. Bu sayede evimizin dekorasyonu da oldukça farklı görünüyor ve hatta halı seçiminin önemi de aslında buradan geliyor. Halılarda oldukça fazla çeşide sahip olan ve sizin kişisel tercihlerinize dayanan ürünlerden. Peki, iyi halı seçmek için ne bilmek gerekiyor? Halı seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken şey, onu kullanacağınız alan. Çünkü birçok halı çeşidi var ve hepsi farklı özellikte. Ardından da halınızın dekorasyona olan uyumu ve tasarımı da dikkat etmeniz gereken özelliklerden. Gelin hep birlikte özelliklerine göre halı çeşitlerini irdeleyelim.
 

En Kullanışlı Halılar

Halı Çeşitleri tüm ev ürünlerinde olduğu gibi birçok türe sahip. Bu çeşitler halınızın ipliği, özelliği ve dokuması gibi farklı şekilde kategori edilmiş durumda. Sizler de istediğiniz model ve iplik türüne göre halı çeşitlerini inceleyebilir özelliklerini karşılaştırarak en iyi halıyı satın alabilirsiniz. 
 

Halıda Hangi İplik İyi?

Halılar, ipliklerin dokunmasıyla meydana gelir. Bu yüzden de ipliklerin önemi oldukça fazladır. Tabii ki halıların çeşitlerine göre Halı İplikleri de farklıdır. Bu iplikler, Polipropilen, Polyamid, Şönil, Polyester, Akrilik, Yün Halı İplikleri gibi farklı isimlere sahip. Polipropilen iplik daha çok sert, opak ve sağlam bir ipliktir. Bu tür halılarda oldukça sağlam olmaktadır. Bununla birlikte polyamid ip ise dokuma kalitesi sentetik bir lif olan ve genel adı ile naylon ip diye bildiğimiz iplik çeşididir. Bu da diğer iplik çeşidi gibi oldukça dayanıklı bir iplik türüdür. Şönil ip ise daha çok tasarım olarak dikkat çeker çünkü kadifemsi bir yapıya sahiptir. Polyester ve akrilik ip ise birbirinin tersi gibidir. Biri daha az dayanıklı polyester ve daha çok pamuk gibi görev yapan akrilik iplerde halılarda oldukça sık kullanılır. Son ise yün iplik halılardaki en pahalı ipliktir. Çünkü bu ip türünde ve halı türünde belirleyici olan Dokuma Sıklığı olmaktadır. Yün iplikle üretilmiş bir halı oldukça sık ve kaliteli olacaktır. Bu da uzun süre kullanım avantajı sağlar.
 

Antialerjik Halı Modelleri

Antialerjik Halılar son dönemde oldukça popüler olan halı çeşididir. İplik yapısı ve halının türü gereği tozu ve alerjik sorunu olan kişiler için oldukça idealdir. Bu yüzden de bu tarz konularda sıkıntı yaşayan, bebekli ve çocuklu ailelerde ya da astım sorunu gibi ciddi problemi olan kişilerin tercih etmesi gereken bir halı modelidir. Temizlemesi de oldukça kolay olan bu halı modelini istediğiniz her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
 

Dekoratif Halılar

Evimizin tasarımını bozmamak ve uyumlu olmak için Dekoratif Halılar tercih edebilirsiniz. Çünkü bu tarz halılar yıkanma kolaylığının yanı sıra tasarımları, boyutları ve renkleri ile oldukça fazla çeşide sahiptir. Bu yüzden de bu kadar çeşit arasında illaki evinize uygun dekoratif halılar bulunmaktadır. Eğer böyle bir ihtiyacınız var ise mutlaka bu tarz halılara yönelmenizde fayda var. Aksi halde temizlik ve bakım konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. 
 

Evimod Modern Halı Modelleri

Modern Halılar artık evimizin baş tacı. Öyle ki evimizde halı olmadığında uyumsuz ve eksik bir görüntü ortaya çıkmakta. Bunun içinde evimize uygun halı seçmek oldukça önemli bir durum haline geldi. Bu konuda tüm halı çeşitlerini bünyesinde barındıran Evimod Halı sizin hizmetinizde. İster dekoratif isterseniz de yün gibi pahalı materyalli halıları tek bir firmada bulabilirsiniz. Bunun için evimod.com adresimizi ziyaret edebilir ve halı koleksiyonlarımızı inceleyebilirsiniz.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...