kampanyalar icon Kampanyalar
Peşin Fiyatına (Vade Farksız) 6 Taksit İmkanı!

Antibakteriyel Halı Nedir?

Tarih: 23.01.2023 12:00
Antibakteriyel Halı Nedir?
Gelin, Evimod farkıyla hep birlikte antibakteriyel halılar hakkında bilinmeyenleri öğrenelim.

Antibakteriyel Halı Özellikleri Nedir?

Ev dekorasyonunda en önemli şeylerden biri de halılar. Öyle ki evimizdeki halılar temizlenmeye gittiklerinde ya da olmadıklarında evimiz çok sadece ve boş gelir. Bu yüzden de eve halı alırken oldukça fazla özen gösteririz. Tabii son dönemde çok fazla halı çeşidi olduğu için aralarından seçim yapmak da zor. Fakat halı konusunda insanları en rahatsız eden şeylerden biri de halıların alerjik kişileri etkilemesi ve toz tutması nedeniyle hassas bünyelere iyi gelmemesi. Bu noktada kişiler için en mantıklı seçenek Antibakteriyel halılardır. İlk duyulduğunda “Antibakteriyel Halı Ne Demek?” sorusu ile merak uyandıran bu halı çeşidi özellikle de kalabalık ve çocuklu aileler için oldukça güzel bir seçenek olacaktır. Antibakteriyel halı, yaşam alanlarımızda bakterilerin yaşamasını durduran veya üremesini önleyen tekstil ürünü olarak karşımıza çıkar. Antibakteriyel Halı, mikroorganizma oluşumunu engeller. Bunun için üretiminde akrilik emülsiyon esaslı özel kimyasallar kullanılır. Bu ürünün üretiminden sonra, ürünün yüzeyine püskürtülmesi ya da enjekte edilmesi ile sağlanır. Böylece alerji konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. 
 

Antibakteriyel Halı ve Antialerjik Halı Aynı Şey mi?

Antibakteriyel Halılar ile ilgili en karıştırılan şeylerden biri de antialerjik halılardır. Bu noktada ikisinin arasındaki farkı bilmek, halı alırken oldukça işinize yarayacaktır. Antialerjik halı, iplik türü ve dokuma yönteminden dolayı bu isim ile anılır. Antibakteriyellik ise özel bir işlem sonunda halıya kazandırılan bir özelliktir. Halıya özel bir karışımla özel bir yıkama yapılır ve halı antibakteriyel halı kategorisine girer. Diğer yandan ikisi ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer unsur ise antibakteriyel bir halı aynı zamanda antialerjik de olabilir. Ancak antialerjik bir halı antibakteriyel olmak zorunda değildir.
 

Antibakteriyel Halı Yıkanır mı?

Halılar evimizdeki en çok ve çabuk kirlenen şeylerden biridir. Bu yüzden de sürekli olarak bu görüntüden rahatsız olunduğu için yıkama işlemi uygulanır. Bu durum özellikle de kalabalık ve çocuklu ailelerde daha sık olmaktadır. Bu noktada evinizde antibakteriyel halı varsa kişilerin kafasında bazı soru işaretleri olabiliyor. Bunlardan biri de “Antibakteriyel Halı Yıkanır mı?” sorusudur. Antibakteriyel halılar özel solüsyonlarla temizleme işlemi yapılan halı türleridir. Bu yüzden de evinizde yıkama yapmanız önerilmez. Yıkama yapılınca halınız özelliğini kaybedeceğinden antibakteriyelliğin bir önemi kalmaz. Bu yüzden böyle bir halıya sahipseniz mutlaka halı yıkama firmalarından destek almalısınız. Halı yıkama firmaları özel olarak yıkadıktan sonra işlemlerini yapar ve ardından sizlere halınızı eskisi gibi teslim eder. Böylece halınız özelliğini de kaybetmemiş olur. 
 

Antibakteriyel Halı Fiyatları Nedir?

Son dönemde ev eşyalarının fiyatları oldukça artmıştır. Bu artan eşyalardan biri de halılardır. Halı çeşitlerine göre bu fiyatlandırma değişse de son dönemde popüler olan antibakteriyel halılar da oldukça pahalı halılar arasındadır. Bu yüzden böyle bir ihtiyacınız var ise kısa sürede halı almanızı öneririz. Diğer yandan halı alacak kişiler yorumlara ve tavsiyelere çok dikkat eder. Bu durum antibakteriyel halılar içinde geçerlidir. Yorumlara baktığımızda “Antibakteriyel Halı Kullananlar” bu halı çeşidinden oldukça memnundur. Bu yüzden eğer bir halı ihtiyacınız var ise bu kesinle antibakteriyel halılar olmalıdır. Antibakteriyel halı ve diğer halı türleri için doğru adres ise Evimod olmaktadır. Evimod sizlere birçok halı seçeneğini en uygun fiyata sunmaktadır. Sizler de Evimod adresine giderek evinizin halı ihtiyacını piyasa fiyatlarından daha uyguna ve kaliteye sahip olabilirsiniz.  

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...