kampanyalar icon Kampanyalar
Peşin Fiyatına (Vade Farksız) 6 Taksit İmkanı!

Sisal Halı Özellikleri Nelerdir?

Tarih: 12.04.2023 13:57
Sisal Halı Özellikleri Nelerdir?
Halı sektöründe son dönemde adını yeni yeni duyurmaya başlayan Sisal Halı modellerinin özelliklerini biliyor musunuz?

Sisal Halı Nedir?

Son dönemde oldukça fazla çeşit halı türü ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de Sisal Halı çeşitleridir. Bu halıların en büyük özelliği üç kancalı dokuma makinesinde yüz yüze tekniğine göre dokunmalarıdır. Bu yüzden de desenleri oldukça ilgi çekicidir. Bu konuda akla ilk gelen sorulardan biri de üç kanca tekniğinin ne olduğudur. Üç kancanın aynı zamanda üç atkıyı birden atması anlamına gelmektedir. Üstteki kanca üst halının tabanı için, alt kanca da alttaki halının tabanı için atkıyı atmaktadır. Orta kanca ise halıya kabartma yüzeyi sağlamak için dönüşümlü olarak alt ve üst halıda dokunan kalın atkıyı atmaktadır. Bu şekilde özel patentli üç kanca vasıtasıyla sisal görünümlü dokuma yapısı elde edilmektedir. Sisal halıların üst kısmı bu şekilde iken alt kısmı ise lateks tabandır. Bu halıların bu kadar çok popüler olmasının sebebi ise halının ana maddesi olan sisal malzemesi, doğası gereği anti-statik, anti-bakteriyel, aleve dayanıklı ve elastiktir. Bu sayede toz, alerjik kişiler içinde oldukça iyi bir seçenektir. 

Sisal Halılar bu kadar popüler olması ile de tüm sosyal medya aleminde ismini duyurmuştur. Özellikle de zengin desen ve renk seçenekleri olan sisal halıları, evinizin her yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede farklı desen ve renklerle odanızı yeniden dekore edebilir ve tarzınızı en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Doğal oluşu ve birçok özelliği bir arada tutan bu halı çeşidi evinizin hatta salonunuzun vazgeçilmez bir parçası olarak kalacak. 
 

Sisal Halı Temizliği Nasıl Olmalı?

Sisal Halılar Temizlik konusunda dikkat etmeniz gereken halı türlerinden biridir. Çünkü leke konusunda sizleri zorlayabilir ve bu yüzden de halının yapısı bozulabilir. Bu yüzden genelde bu halıları çok fazla kalabalık ailelerin tercih etmemesi gerekmektedir. Diğer yandan bu halının günlük temizliğinde rutin süpürge işlemi yapabilirsiniz. Eğer ki halınıza bir leke geldi ise nemli bir bez ile lekenin üzerine bastırma işlemi yapabilirsiniz. Bu noktada asla bezi ileri geri oynatmamalısınız. Bu lekenin daha da yayılmasına neden olacaktır. Eğer ki leke çok ciddi bir leke ise bu konuda yapmanız gereken şey ise uzman bir halı yıkama firmasına halınızı vermenizdir. Eğer siz müdahale ederseniz halınızdaki leke daha fazla artacak ve bu noktada halınız daha kötü bir duruma gelecektir. 
 

Sisal Halı Modelleri Nedir?

Son dönemde sisal halıların bu kadar popüler olması ile birlikte dekorasyondaki yeri de bir hayli önemli oldu. Gerek desenleri gerekse dokusu ile bu halılar oldukça Modern Halı türlerinden biri oldular. Bu yüzden de evine yeni halı alacak kişilerin ilk tercihidir. Durum böyle olunca doğal olarak “Sisal Halı Fiyatları” bir hayli artmaktadır. Bu yüzden de eğer böyle bir halı alma düşünceniz var ise elinizi çabuk tutmalısınız. Sisal halılar evinizi oldukça ferah bir görüntüye de sokacak halı türlerinden biridir. Bu sayede özellikle de minimal bir tarz yakalamak ve bu tarzı evinize yansımak isterseniz sisal halıları tercih edebilirsiniz. Bu konuda güvenilir halı firmalarından alışveriş yapmak ise en önemli detaylardan biridir. Bu konuda yardımcınız www.evimod.com.tr olmaktadır. Evimod sizlere oldukça fazla halı çeşidi sunmaktadır. Sizler de firmamızı ziyaret ederek istediğiniz renk ve desendeki halı seçeneklerini inceleyebilir ve evinize yeni bir hava katabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey evimod adresine girmek ve beğendiğiniz halıyı sipariş etmektir. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...